Energie na Vitkovice nestačila, znovu rozhodla druhá třetina

V netradiční čas odehráli karlovarští hokejisté utkání na ledě Vítkovic. Vyrovnaná první třetina přinesla branku na straně domácích, ale ve druhém dějství se energetikům podařilo srovnat. Následovala pasáž, ve které hosté inkasovali dvě branky a odpovědět už nedokázali. V závěrečné dvacetiminutovce pak Ridera potvrdila své vítězstvím čtvrtou brankou a Karlovy Vary se vrací domů s prázdnou.
Tipsport extraliga, 27. kolo, ne 10.12.2023, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA
HC VÍTKOVICE RIDERA
4:1
1:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 12:37 Auvitu (Claireaux; 5/5), 30:16 Auvitu (Barinka; 5/4), 34:51 Raskob (Dej; 5/5), 52:09 Barinka (Fridrich, Zdráhal; 5/5) – 22:50 Jiskra (Zetterberg, Pulpán; 5/5). Rozhodčí: Šír, Obadal – Hlavatý, Lederer. Diváci: 3659. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 42:24 (8:5, 23:10, 11:9). Zblokované střely: 22:18. Hity: 5:4. Vhazování: 25:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
diváci3659
HC VÍTKOVICE RIDERA: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Kovář, Jeřábek – Kalus, Dej, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Bukarts, Krieger, Dočekal – Přibyl, Claireaux, Peterek.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Havlín, Stříteský, Pulpán, Dlapa, Rulík – Rachůnek, Gríger, Procházka – Hladonik, Černoch, Beránek – Kangasniemi, Jiskra, Zetterberg – Redlich, Koffer, Kružík.

V netradiční čas se konal duel mezi Vítkovicemi a karlovarskou Energií. Ridera si vytvořila první větší šanci v 7. minutě, kdy v přečíslení čtyři na dva pádila na Frodla. Zakončující Fridrich nastřelil aktivně blokujícího Ondřeje Dlapu. Karlovarští si už v první dvacetiminutovce zahráli dvě oslabení, ale obě a zejména to druhé, sehrála Brukova družina velice dobře. Po polovině úvodní části se domácím podařilo otevřít skóre zápasu. Yohann Auvita získal nahrávku hned po vhazování, trochu si odkročil a z lepší pozice poslal kotouč za záda karlovarského maskovaného muže - 1:0. Těsné vedení si Vítkovice pohlídaly do konce první třetiny.

Už ve 22. minutě mohli domácí své vedení navýšit, když se Patrik Zdráhal dostal do samostatného úniku, ale na Frodla svou kličkou nevyzrál. O chvilku později se však skóre na výsledkové tabuli srovnalo. Vít Jiskra naznačil kličku a střelou pod horní tyč překonal Klimeše - 1:1. O další šanci se ale zasloužili opět domácí. Bukarts společně s Kriegrem mířili dva na jednoho, ale druhému jmenovanému střela nesedla ideálně, a tak stále platil vyrovnaný stav. Poté ale přišla pasáž, ve které to Vítkovicím vyšlo. Nejprve poslal Rideru do vedení opět Yohann Auvita, který z branky mířil přesně - 2:1. A po necelých pěti minutách se ve Vítkovicích znovu slavilo. Willie Raskob střelou z kruhu poslal pohotovou střelou svůj tým do dvoubrankového vedení - 3:1.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí snažili zejména nechybovat a Karlovarským se těžko hledala cesta za vítkovickou obranou zeď tvořenou pěti hráči. V 52. minutě se Ridera rozhodla také zaútočit a Marcel Barinka využil odraženého kotouče po střele Raskoba a rychlou střelou jej umístil do odkryté části karlovarské klece - 4:1. Přes snahu se energetikům nepodařilo snížit, a tak se z nedělního klání vrací na západ Čech bez bodového zisku.

Jiří Veber (HC Vítkovice Ridera): „V prvních dvou střídáních si hosté vytvořili šance se zápachem gólu. Pak se to otočilo a první třetinu jsme vyhráli 1:0. Druhá část byla nahoru a dolů. Podržel nás gólman, protože jsme hráli nezodpovědně do obrany. Naštěstí jsme si pomohli ve čtyřminutové přesilové hře. V první dvou minutách jsme prakticky nevystřelili na branku, ale druhou část jsme využili a vstřelili jsme branku na 2:1. To byl pro nás vítr do plachet. Následovala část, ve které to bylo znovu nahoru dolů. Stále otevřené, ale ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali.“

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Gratuluji Vítkovicím k vítězství, které nutně potřebovaly stejně jako my. Vitkovice dnes byly jednoznačně lepším týmem a po právu zvítězily."